آغاز یک کسب و کار جدید قطعا چالش برانگیز است. بسیاری از افرادی که در شرکتهای بزرگ کار می کرده اند به دلایل متفاوت از این موسسات خارج شده اند، تا کسب  و کار خود را داشته باشند. این افراد با موقعیتهایی مواجه شده اند که طی آنها مرتکب اشتباهات بزرگی گردیده اند. قصد ما در این مقاله استفاده از تجربه این افراد است تا شما را پیش از احداث کسب و کارتان یاری کنیم.

  1. تمایلات خود را نسبت به پول، ذخیره کردن و خرج کردن آن بدانید.

قبل از آغاز کارتان رابطه خود را با پول مشخص کنید. معمولا افراد در دو گروه شخصیتی در قبال پول  قرار می گیرند. افرادی که تمایل بیشتری به خرج کردن آزادانه دارند و افرادی که متمایلند تا پول ذخیره کنند. اگر شما یک فرد افراطی در هر یک از دو طرف این طیف هستید ممکن است در طول ساخت کسب و کارتان به چالشهای اساسی بربخورید.

قبل از اینکه شروع به سرمایه گذاری کنید بهتر است تا بایک کارشناس اقتصادی یا حسابدار مورد اعتماد مشورت کنید.. ضمنا بدانید که قرار است نهایتا شما مقدار بسیار بیشتری از آنچه فکر می کنید برای آغاز و ادامه دادن کسب و کارتان خرج کنید.

  1. حواستان به شرکایتان باشد، آنها می توانند ­شما را بالا ببرند یا نابودتان کنند.

انتخاب شریک از جمله مهمترین قدمها در آغاز یک کار است برای این کار شما باید به جزئییاتی فراتر از ظاهر افراد توجه کنید. اطمینان حاصل کنید که آنها صداقت، امانت داری، دلسوزی و قدرت کافی را دارند.

  1. یاد بگیرید، یک رهبر باشید نه فقط یک مدیر یا صرفا یک انجام دهنده

هنگامی که شما در حال اداره کسب و کار خودتان هستید، دیگر شخصی را به عنوان رئیس خود نمی بینید. شما نیازمند تبدیل شدن به یک رهبر واقعی هستید، نه فقط  یک اداره کننده، بلکه باید فردی باشید تا بتوانید با آینده نگری مناسب حوادث پیش رو را پیش بینی کنید.

 در کتاب The E-Myth Revisited اثر مایکل گربر، درباره علت عدم موفقیت کسب و کارها صحبت شده است. فرض کنید که شما برنامه نویس هستید. هدف گربر این است که بگوید  این که شما برنامه نویس باشید یا رهبر یک گروه یا موسسه برنامه نویسی، کاملا متفاوت اند و همین سوء برداشت می تواند اشتباهی نابود کننده برای کسب و کارهای نوپا باشد. اگر این کتاب را میخواهید، با ما در تماس باشید.

پیش از این که وارد زندگی کارفرمایی شوید، باید، ابتدا روحیه رهبری را درون خود بسازید. فرایند تصمیم گیری را در خود تقویت کنید و اعتماد به نفس خود را افزایش دهید. نهایتا یک نگاه کلی به قصد خود از آغاز یک کسب و کار بیندازید تا اهداف خود را بهتر درک کنید.

  1. در هنگام به وجود آمدن نیاز، سریعتر اقدام به تغییر نمایید.

یکی از بزرگترین چالشها به عنوان کارفرما ، تشخیص زمان مناسب برای تغییر و چرخش است. به عنوان یک کارفرما شما دائما در معرض تصمیم گیری های مختلف هستید. بعضی از صدها سوالی که باید در این مسیر پاسگو بباشید عبارتند از:

  • آیا زمان تغییر در خدمت یا محصولی که ارائه می کنیم رسیده است؟
  • آیا باید همه چیز را از اول شروع کنم؟
  • آیا باید استفاده از موسسات بازاریابی را متوقف و از شیوه ای جدید برای استخدام افراد استفاده کنیم؟
  • آیا نحوه ای که هم اکنون با آن در حال جلب مشتری هستیم برای این کسب و کار مناسب است؟
  • و …

پیش از آغاز زندگی کارفرمایی، تصمیمهای کلیدی رهبری کسب وکارتان را ارزیابی کنید.

  1. کارها را به شیوه خود انجام دهید، از تقلید بپرهیزید.

در نهایت یادتان باشد که با ورود به حوزه کارفرمایی ، تعداد فروانی توصیه ناخواسته از افراد به اصطلاح متخصص دریافت خواهید کرد. هدف ما در این مقاله نهی نصیحت پذیری نیست، بلکه هدف این است که شما را متقاعد کنیم که اعتماد بیشتری به تصمیمات خود داشته باشید. یادتان باشد افرادی که دنیای ما را تغییر داده اند، آنهایی اند که آن چیزی را که خود یقین به صحیح بودنشان پیدا کرده اند انجام داده اند ، نه آن چیزی که دیگران قصد تلقین به آنها به عنوان «صحیح» داشته اند.

 

 

منبع:https://bit.ly/2Q4uvDr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست