از آغاز عصر دیجیتال می­توان گفت که هیچ صنعتی نبوده است که بازسازی نشده باشد. کسب و کارها خود را بازسازی می­کنند تا مطابق با روز بمانند. کسب و کارهایی که نگاهی رو به جلو دارند  و پیشتاز در تکنولوژی اند در زمینه های کاری خود به حد عالی می­رسند. اما آن دسته که نمی­توانند خود را با شرایط وفق دهند، محکوم به نابودی اند.

مدیریت پروژه از این انتخاب طبیعی معاف نیست. مدیریت پروژه نحوه فعالیت افراد را تغییر داده است بنابر این نحوه مدیریت فعالیت هم باید تغییر کند.

پیشرفت تکنولوژی و به خصوص تفن های همراه هوشمند باعث شده است تا تیمها پراکنده تر از گذشته شوند. پزوهشی در سال 2016 نشان داده است که 43% از کارمندان امریکایی اقلا زمان اندکی را با کار کردن در خانه و به دور از محیط کار گذرانده اند. علاوه بر این تعداد فراوان نرم افزارهای مدیریت پروژه گزینه های متعددی برای چگونگی انجام کار در اختیار کارمندان قرار داده است . این موضوع باعث می­شود تیم های مختلف با ابزاری که ترجیح می­دهند فعالیت کنند.

برنامه مدیریت پروژه باید به عنوان یک مرکز ارجاع برای کارمندان در نظر گرفته شود.  به جای اضافه کردن وظیفه ای جدید برای ورود به یک نرم افزار برای مراجعه به یک لیست یا غیره برنامه مدیریت پروژه باید در برنامه روتین ومعمول کارمندان گنجانده شود.

روزهایی که موضوعات داخلی به صورت ایمیل انتقال داده می­شود خیلی وقت است که به پایان رسیده اند. نرم افزار های ایجاد مکالمه مانند Slack و Teams  به پدیده ای در حال پیشرفت تبدیل شده اند. این نرم افزار ها اجازه ارتباط از راه دور بین کارمندان در تمام نقاط دنیا را می­دهند.اینگونه نرم افزار ها به زودی به منبعی جهانی در مدیریت پروژه تبدیل خوهند شد. یک برنامه مدیریت پروژه مستحکم باعث ایجاد یکپارچگی بین نرم افزارهای مختلفی که یک  مجموعه استفاده می کنند می شود.

واقعیت این است که مدیریت پروژه دچار شکافی در قابلیت استفاده شده است. راه حل این مشکل بازسازی از طریق خودکاری(اتوماسیون)، یکپارچگی و افزایش قابلیت دسترسی است. برنامه مدیریت پروژه دیگر تنها برای موسسات بزرگ نیست، بلکه تمام موسسات با اندازه های متفاوت به چنین چیزی که تجربه کاربر را با عملکرد ضروری مدیریت پروژه همراه می کنند نیاز دارند. نرم افزار های مدیریت پروژه های که می­توانند با سرعت سرسام آور پیشرفتهای تکنولوژی همراه شوند، می­توانند باعث موفقیت پروژه ها و شرکتها شوند، به خصوص زمانی که در مورد انطباق با عصر هوش مصنوعی حرف به میان می آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست