استفاده از فضای مجازی تبدیل به یکی از مهمترین ابزارهای تبلیغاتی شده است. از جمله ابزار شبکه های مجازی میتوان به وبسایتها و کمپینهای بازاریابی اشاره کرد. داشتن استراتژی موثر در فضای مجازی برای تبدیل شدن شما به یک کسب وکار موفق آنلاین و ارتباط بهتر شما با مشتریان احتمالی، امری ضروری و غیر قابل اغماض است. اگر پیش از این استفده از فضای مجازی یک فرصت بود، امروزه استفاده نکردن از آن یک تهدید جدی و غیر قابل بازگشت است.

به صورت عمومی استفاده از شبکه های اجتماعی می تواند بسیار پیچیده باشد. مهمترین عامل این پیچیدگی، تعدد شبکه های موجود، ابزارها و پلتفرمهای گوناگونی است که برای استفاده موجودند. فهمیدن چگونگی انتشار مطلب در کانالها همیشه مشخص نیست و می تواند باعث کاهش اعتبار و همچنین وفاداری مشتریان شما شود. در این مقاله قصد سرمد ما این است که انتشار محتوای یکسان در چندین شبکه اجتماعی (cross-posting)، سودها و زیانهای آن را به عنوان یکی از روش های استفاده از فضای مجازی بررسی کنیم.

cross-posting  چیست؟

cross-posting به تولید محتوا وانتشار آن در چندین شبکه اجتماعی با پلتفرمهای گوناگون گفته میشود که یکی از راههای معمول و ساده برای استفاده از رسانه هایی چون Instagram، Facebook، Tumblrو … است. با این روش با صرف هزینه تولید محتوا در یک فضا، میتوانید آن را برای مخاطبین خود در چند فضای متفاوت نشر دهید.

مزایای cross-posting

  1. ذخیره سازی زمان: اگر شما یک کارآفرین یا مدیر یک کسب و کار هستید احتمالا وقت کافی را برای تولید محتوا برای چندین محیط مختلف نخواهید داشتید. ضمنا تولید یک محتوای عالی بسیاربهتر از تولید چندین محتوای متوسط است.

  1. دیده شدن بیشتر: بسیاری از کسانی که از فضای مجازی استفاده می کنند ترجیح می دهند تا در چند محیط ، مثلا Facebook و Twitter حاضر باشند و به باقی رسانه ها کمتر سر می زنند. شما تنها زمانی می توانید تمام مخاطبهای خود را مطلع نگه دارید که در همه جا پستهایتان را منتشر کنید.
  1. افزایش درگیری مخاطب، افزایش دنبال کننده ها: با انتشار مطلب به صورت منظم در تمام پلتفرمها شما می توانید به افراد بیشتری دسترسی پیدا کنید، حضور آنلاینتان را افزایش دهید و ترافیک صفحه تان را بالا ببرید.

معایب cross-posting

  1. عدم تطابق: مخاطبان هر رسانه هدف متفاوتی برای دنبال کردن آن رسانه دارند. مثلا مخاطبان  LinkedIn هدفشان دیدن مطالب آموزنده با اطلاعات فراوان است حال آنکه افرادی که در Facebook فعالند احتمالا به دنبال مطالب سرگرم کننده و یا جالب توجه اند. رسانه های مختلف اصطلاحات متفاوتی هم دارند مثلا اگر شما در Twitter پستی را منتشر کنید و در آن از اصطلاح retweets استفاده کنید و سپس همان پست را در Facebook باز نشر نمایید ، مخاطب احتمالا به آن به عنوان اسپم نگاه می کند، که این می تواند باعث افت اعتبار شما شود.
    (اسپم(هرزنامه): پیامهای ناخواسته و نامربوط اینترنتی که معمولابا هدف تبلیغات به تعداد زیادی از افراد ارسال می شوند)
  1. القای حس بد به مخاطبین: بعضی از مخاطبان شما که ، شما را در چند جای مختلف دنبال می کنند ممکن است که با مشاهده پستهای تکراری شما ، احساس کنند که مورد تهاجم هرزنامه ها قرار گرفته اند و اطلاعات مفید شما، در واقع اصلا مفید نیستند.

به جای cross-posting از cross-promotion استفاده کنید

به جای این که پستهایتان را در تمام رسانه ها منتشر کنید، شما می توانید بعد از ارسال پست در یک کانال، آنرا در جاهای دیگر تبلیغ یا به اصطلاح promote  کنید. با این کار احساس اسپم بودن مطالب در میان مخاطبان شما از بین می رود.

چگونه یک پست را در چندین جا منتشر کنیم؟

  1. اتصال Instagram و Facebook

یکی از راه های اجرای چنین کاری استفاده از نرم افزار های واسطه مثلzapier  است. با استفاده از این گونه نرم افزارهای شما می توانید به طور همزمان یک پست را در چندین کانال منتشر کنید. راه دیگر به اشتراک گذاشتن پست است. مثلا اگر شما در Instagram  پستی را منتشر کرده اید می توانید با استفاده از گزینه share آن را در Facebook  هم منتشر نمایید.

 ضمنا اگر حسابتان در Instagram را به حسابتان در facebook متصل کرده باشید می توانید از گزینه انتشار پست منتشر شده در Instagram در Facebook استفاده کنید.

2. اتصال  Facebook و Twitter

شما می توانید در بالای صفحه تان در Facebook گزینه manage  را بزنید. به “Edit Page”   بروید و در این بخش Resources را انتخاب کنید. سپس “Link your Page to Twitter” را اتخاب نمایید تا حسابهای Facebook و Twitter  خود را به هم متصل کنید. این کار شما را به صفحه ادغام حسابها در Twitter  می برد. “Link a Page to Twitter” را کلیک کنید. سپس در گوشه حساب Facebook خود، “Link to Twitter”  را انتخاب نمایید. نهایتا در حساب Twitter خود گزینه “Authorize App”  را بزنید تا اتصال دو صفحه نهایی شود. از این به بعد هر پستی که Facebook منتشر می کنید به صورت خودکار در Twitter هم منتشر می شود.

اتصال  Facebook و Twitter

 

نظر شما در خصوص بهترین راه استفاده از شبکه های اجتماعی برای نشر محتوا چیست؟ منتظر شنیدن نظرات شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست